Tüm Yurtdışı Eğitimlerimiz

Work & Study

İrlanda Work and Study Programı ile 25 hafta süresince dil eğitimi alırken aynı zamanda resmi olarak çalışma izninizin olacak. İrlanda Hükümeti; 25 hafta dil kursuna ilaveten ekstra 8 hafta daha İrlanda’da yaşama ve Çalışma hakkı veriyor.Böylece İrlanda’da da bu vize türüyle toplamda 33 Hafta İrlanda’da yaşama ve Çalışma hakkınız oluyor.

İngiltere’de Lise Eğitimi

İngiltere’de zorunlu eğitim 5 yasında başlar. Öğrenciler ilk 11 senenin sonunda GCSE (General Certificate of Secondary Education) adı verilen bir yeterlilik belgesi alırlar. Bu aşamadan sonra yollar ayrılır: Akademik ve mesleki rota şeklinde. Akademik rotayı seçerek üniversiteye gitmek isteyenler yani avukat, mimar, mühendis, doktor.. olmak isteyenler iki sene sürecek olan A Level aşamasına girerler. Akademik rotayı seçen öğrenci toplamda 11 sene GCSE + 2 sene A Level = 13 sene okuduktan sonra normal bölümler için 3 sene sürecek olan üniversite aşamasına geçiş yapar. İngiliz üniversitelerine girişte kullanılan kriterler İngiliz öğrenciler için genellikle A-Level sınavlarıdır.

Mesleki rotayı seçen öğrenciler ise A Level yerine genellikle iki sene süren ‘Higher National Diploma’ (Foundation Degeree olarak da bilinirler) programlarına katılarak kısa yoldan iş hayatına atılırlar. HND veya FDg yapacak öğrenciler genellikle bulundukları kasaba veya şehirlerde kurulu olan ve ‘Further Education Colleges’ ismiyle geçen okullardan birisine devam ederek bu diplomaları almaya hak kazanırlar.

İNGİLTERE’DE ÜNİVERSİTE

İngiltere’de üniversite eğitimi giderek popülerlik kazanmaktadır. İngiltere dünyanın en köklü üniversitelerine ev sahipliği yapması sebebiyle, yılda yaklaşık 500 bin e yakın uluslararası öğrenci akademik eğitim için İngiltere’ye geliyor. Lisans eğitimini İngilizce alan bir öğrenci bu dile olan hâkimiyetini erken yaşta pekiştirmiş olur. İngiltere’de halen 180 ayrı ülkeden yüzbinlerce öğrenci eğitim aldığından çok kültürlü bir atmosferde dünyanın diğer milletlerinden gelen öğrencilerle bir arada eğitim almış olursunuz. İngiltere’de üniversite eğitimi şartları esnek olduğundan ‘Foundation Programı’na ihtiyaç duymayan, sağlam bir lise eğitimi almış ve İngilizce seviyesi yüksek öğrenciler üniversite eğitimlerini üç sene gibi kısa bir sürede tamamlayabilirler. İngiltere’de üniversiteyi üç senede bitiren öğrenciler Türkiye’de veya ABD gibi başka bir ülkede üniversite okuyan yaşıtlarına kıyasla daha kısa sürede eğitimlerini tamamlamış olurlar.

İngiltere’de Yuksek Lisans

İngiltere, dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan ülkelerin başında gelir. Diğer yandan; İngiltere yüksek lisans programları kariyer açısından büyük bir öneme sahiptir. lisans eğitimi aldıktan sonra master programlarına başvurabilirsiniz. İngiltere yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler kariyer ve iş açısından bir adım daha öndedir. 

Sertifika Programları

Uluslararası Diploma ya da sertifika programları, lisans ya da yüksek lisans programlarımıza alternatif olarak sunduğumuz, mesleki gelişimi profesyonel anlamda oldukça yukarı taşıyan programlarımızdır. İçerik ve lokasyon olarak çok sayıda seçenek sunduğumuz program çeşitlerimizin bir kısmı aşağıdaki gibidir.

  • English + Digital Marketing
  • English + Coding
  • English + Finance
  • English + Human Resource Management
  • English + Fashion Design
  • English + Business and Leadership
  • English + Law

Kurumsal Eğitimler

Kurumsal şirketlere sunduğumuz İngilizce eğitimi, çalışanları global dünyaya kazandırmak, dil ve kültür engellerini ortadan kaldırmak için tasarlanmış eğitim programıdır. Şirketler için İngilizce eğitimlerimiz ile çalışanlar, yazma, gündelik konuşmalar, net iletişim kurma, konuşma kuralları, dijital iletişim, geri bildirim verme, sunum yapma, önde gelen toplantılar, projeler, reklam ekipleri, problem çözme, temel fikirleri özetleme, satış ve destek konularında uzmanlaşmakta ve kendilerini rahat bir şekilde ifade edebilmektedir.Eğitimlerin tamamı İngiliz Eğitimlenler tarafından verilmektedir. Katılımcılar eğitimlerin sonunda Uluslararası geçerliliği olan Britisih Council onay dil sertifikası alırlar

Lea London hangi konularda danışmanlık sağlıyor?

Öğrencinin beklentisi ve akademik durumu doğrultusunda öğrenci ile birlikte ülke , şehir ve okul seçimi gerçekleştiriyoruz. Okula kabul süreci , gereken belgelerin hazırlanması ve kayıt işlemi ile yolculuğumuz devam ediyor. Konaklama için altenatif seçenekler sunuyoruz. Kısacası . eğitim başlangıç tarihinden bitiş tarihine kadar tüm eğitim süresi boyunca danışmanı oluyoruz. Yurt dışı adaptasyon sürecinde de destek oluyoruz.

Yurt dışı eğitimin maliyeti nedir ?

Maliyet değişkenlik gösterir. Öğrencinin seçeceği ülke , kalacağı süre , program ve konaklama gibi ölçütler ücreti oluşturur. Size özel fiyat çalışması için danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Hem çalışıp hem okuyabilir miyim ?

Öğrencilere tanınan çalışma fırsatı, ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Örneğin İrlanda – Dublin , dil kurslarında çalışma izni sağlarken aynı koşulları UK sağlamıyor. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Konaklamayı nasıl sağlayacağım?

Okulların yurt konaklama ya da aile yani konaklama seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Yurt dışında dil okullarında sınıflar kaç kişiliktir?

Sınıflar genellikle 12-15 kişiliktir. Seviye , yaş ve program doğrultusunda sınıflar ayrılır.

Yurt dışı eğitim programım bitince bir sertifika alacak mıyım ?

Yurtdışı eğitim programlarına katılan her öğrenci , öğrenim süresi ve gelinen dil seviyesine göre bir eğitim sertifikası almaktadırlar.

Dil eğitimi süresi en az ne kadar olabilir?

İngiltere’de dil eğitimi minimum 2 haftadan başlayarak 1 yıla kadar değişen sürelerde alınabilir. Öğrenci kendi seviyesine ve amacına bağlı olarak süreyi seçebilir veya değiştirebilir.

Yurtdışında dil eğitimime ne zaman başlayabilirim?

Yurtdışı dil okullarında eğitim her pazartesi günü başlar. Öğrencinin seviyesi ve yaş durumuna göre sınıf planlanır.

Yaz okullarında dil eğitimi dışında ne tür aktiviteler vardır?

Yaz okullarının amacı öğretici ve her şeyden önemlisi öğrencilerin uluslararası bir ortamda iletişim ve paylaşım içinde eğlenceli zaman geçirmeleri sağlanır. Her okulun belirlediği bir aktivite programı vardır. Aktiviteler içinde spor alanlarında basketbol, futbol, tenis, yüzme, binicilik ; sanat alanlarında ise resim, müzik, dans gibi faaliyetlere yer verilir.

Öğrenciler için okul dışı gezi aktiviteleri de mevcuttur. Amaç şehri ve kültürü tanıma ile beraber dil gelişimine yardımcı olmaktır.